Блог

Податківці застосовують санкції до підприємців за проводки по особистих рахунках

ДФС почала штрафувати фізичних осіб-підприємців, які застосовують особисті рахунки, відкриті в банківських установах, для ведення свого бізнесу.

 

Так, нещодавно Харківське управління податкової служби одному ФОП нарахувало понад 2 млн грн. податків. Як з'ясувалося під час інспекції, в минулому році підприємець за надання своїх послуг отримав оплату понад 9 млн. грн. Причому гроші надійшли не на розрахунковий рахунок підприємця, а на кілька банківських карток, які були відкриті на фізичну особу. Інспектори податкової прийшли до висновку: раз гроші ФОП не декларував, то, відповідно, не оплачував з них податки. Саме з цієї причини його зобов'язали сплатити податок.

 

Даний факт свідчить, що фіскальна служба почала боротьбу з однією із найпоширеніших корупційних схем, в рамках якої підприємці для ведення свого бізнесу застосовують не розрахункові рахунки, а приватні банківські картки. До того ж, податкові інспектори отримують від банківських установ не тільки дані про наявність рахунків фізосіб у ФОП, а й інформацію про всі транзакції.