Блог

Як банки списують борг по кредиту?

Оформили в банку кредит, а погасити його немає можливості? Не ховайтеся від кредитора, ведіть з ним переговори, відповідайте на його телефонні дзвінки. А ще краще — зверніться до кредитної установи і повідомте, що у вас виникли тимчасові фінансові труднощі і ви не можете платити за позикою. Банк, як і ви, зацікавлений в погашенні заборгованості, тому готовий піти такому клієнтові назустріч.

Чи можна списати борг по кредиту?

Борг, за яким позичальник тривалий час не сплачує тіло позики та нараховані відсотки, вважається безнадійним. Наявність великої частки безнадійних позик в кредитному портфелі банку невигідно. Чим більший відсоток проблемних кредитів — тим менше у кредитної установи шансів знайти перспективних інвесторів, а також залучити новий капітал. Банку вигідно списати безнадійний борг, щоб звільнити свої резерви і почати надавати нові позики.

 

Випадки списання позики:

  • коли позичальник помер;
  • коли боржника суд визнає особою, яка безвісти зникла;
  • якщо у позичальника немає власного майна;
  • якщо сума кредиту маленька, і банку вигідніше списати такий борг, ніж подавати в суд і оплачувати послуги адвоката;
  • минув строк позовної давності.

 

Банк, вирішивши, що кредит безнадійний, без повідомлення боржника списує його. Таким чином, кредитна установа не псує свою репутацію і одночасно звільняє активи для більш вигідних кредитних угод.

 

Незважаючи на те, що позичальник звільняється від сплати боргу, дані про нього банк обов'язково передає в БКІ, а це значить, що кредитна історія людини псується безповоротно і він протягом 15 років не зможе отримувати кредити.

Як дізнатися про списання позики?

Про те, що кредиту більше не існує і кредитний договір закритий, ви дізнаєтеся тільки під час судового розгляду. Для цього слід подати "заперечення за позовом про стягнення заборгованості", в якому вказуєте, що борг можливо вже списаний. Також наполягайте, щоб суд ретельно перевірить цю інформацію.

 

Підводячи підсумок, можна стверджувати, що банки можуть списувати борги повністю або частково. Але для позичальника процес списання має не завжди позитивні наслідки. Тому, перед тим, як розраховувати на списання позики, краще зв'язатися з кредитною установою і спробувати з нею домовитися. Як правило, банки йдуть назустріч своїм клієнтам, оскільки зацікавлені у виплатах.

 

CASHYOU — компанія, яка завжди допоможе в складній життєвій ситуації. Наші менеджери обов'язково запропонують варіанти, щоб позитивно вирішити ваші проблеми.